32
#1630 in World
#9 in Czech Republic
#464 in Europe
REINETTE

Djane info

DJane name REINETTE

Country Czech Republic

Awards

REINETTE Biography

DJane Reinette (“renet” francouzsky Malá Královna)

Je brněnská DJka, která na českou taneční scénu vtrhla v roce 2014.
Co se týče hudebního stylu, velmi se našla především ve Vocal House a Funky House. Velmi typické jsou pro ni hbitě šlapavé taneční houseové rytmy doprovázené ženskými vokály. V brzkých ranních hodinách, má mírné tendence sklouzávat do zvuků Tech House a projeví tak naplno svůj temperament. Vyznačuje se osobitým vystupováním a komunikací s publikem, vytříbeným hudebním vkusem a velkým zapálením pro mix. Celou dobu za pultem si opravdu užívá naplno a nestydí se to dát náležitě najevo.
Za svou relativně krátkou dobu působení, stihla několikrát objet kluby po celé republice a hrát po boku osobností české i zahraniční hudební scény. Příkladem: Sam Divine, Maxinne, Loéca, Mark Sixma, Justin Prime, Andrea Pomeje,Lucca, Tokátko, Chris Sadler, Mari Ferrari, Enrico, LayDee Jane, Michal Pesina, nFIX&Candice, Matamar, Ladida, Lady A, Mejsi, Manene a mnoho dalších. Mohli jste ji slyšet v mnoha klubech od Aše až po Havířov. Reinette se účastní se předních nocí “Girls on Decks” top pražského klubu Duplex na Václavském náměstí.

Dále z klubů, kde hrála škoda opomenout pár z nich, například:
Duplex (Praha) 62. nej na světě, legendární after Studio 54 (Praha), Exit (Brno), Pitkin (Brno), Alexandria loď (Ostrava), Club 007 (Hradčany), Emko club (Jičín), Havana club (Aš), Jízdárna (Boskovice), Panorama (Velké Meziříčí), Mlýnice (Jeseník) a další stovce klubů...

Slyšet jsme ji mohli v léta úspěšném rádiu Helax nebo při speciálních hudebních akcích Aqualandu Moravia v Pasohlávkách na jižní Moravě.


Rozhodně mezi svoje největší úspěchy považuje pravidelné hraní na Beats for Love, největším festivalu taneční muziky ve střední Evropě, kde vystupuje na House stage a v roce 2018 byla pozvána na Mácháč festival. Toto pozvání ale nakonec musela ze zdravotních důvodů zrušit.

Kromě hraní, se také věnuje tvoření hudebního programu do klubů a činnostem s tím spojených a koordinaci parties.

Miluje house music, pro její energii a konstantní rytmus. Miluje house music pro její temnou, ale zároveň i měkkou a citlivou duši.